Demir Çelik Sektörü Osmaniye’de Masaya Yatırılıyor Tarih: 24 Kasım 2016

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi organizasyonunda, Türkiye Demir Çelik Üreticileri Derneği işbirliği ile düzenlen Osmaniye Demir Çelik paneli 28 Kasım 2012 Çarşamba günü Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi amfisinde gerçekleştirilecek.

Açılışını, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Onur Yıldız, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arif Taşkaya, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, OKÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca ve Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah’ın yapacağı panele katılım ücretsiz sağlanacaktır.

Bölgede Demir Çelik Yatırımları ve Mevcut Durumkonulu panelin 1. oturumunda, T.C. Kalkınma Bakanlığı Daire Başkanı Dr. Atila Bedir’in moderatörlüğünde, Türkiye Demir Çelik Üreticileri Derneği Genel Sekreteri Dr. Veysel Yayan, Çelik İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ekinci ve Tosyalı Holding CEO’su Suhat Korkmaz görüşlerini dile getirecekler.

Derneğimiz Genel Sekreteri Dr. Veysel Yayan’ın moderatörlüğünde gerçekleşecek olan ikinci oturumda, İsdemir A.Ş. Genel Müdürü Recep Özhan, Yolbulan Baştuğ Metalurji Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Çetin Kaya, MMK Metalurji Sanayi Ticaret ve Liman İşl. A.Ş. Pazarlama Müdürü Ayşen Üstünay ve T.C. Ekonomi Bakanlığı Uzmanı Alper Alkan’ın katılımı ile “Bölgede Demir Çelik Sektörünün Büyüme Fırsatları” konusu tartışılacak.

Üçüncü oturumda, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreter Yardımcısı Musa Akyol, Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ahmet Karapür ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Murat Türk “Sektörün Bölgeye Ekonomik Ve Sosyal Faydaları” konu üzerinde görüşlerini açıklayacaklar.

Panelin kapanış oturumunda ise, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mustafa Übeyli’nin moderatörlüğünde, Türkiye Demir Çelik Üreticileri Derneği Genel Sekreteri Dr. Veysel Yayan, Çukurova Üniversitesi İ.İ.B.F. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ünal Ay ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İ.İ.B.F. Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Erdal Arslan “Sektör Beklentileri ve Politikalar” konusunda görüşlerini dile getirecekler.