Londra’da İnşa Edilen ArcelorMittal Anıtı Tamamlandı Tarih: 24 Kasım 2016

Dünya Çelik Birliği (worldsteel) tarafından yayımlanan basın bülteninde ArcelorMittal’in Londra Olimpiyatları’na istinaden inşa ettiği anıttan söz ediliyor.

ArcelorMittal tarafından inşa edilen, 35 katlı bir bina yüksekliğindeki ArcelorMittal Anıtı Londra’daki Olimpiyat Parkı’nda ziyarete açıldı.

Londra’ya kalıcı bir eser bırakılması amacıyla inşa edilen kulenin sıra dışı mimari teknikleri ile inşa edildiği ve eserin karakteristik yapısının Londra’nın simgelerinden biri haline gelmesi bekleniyor.

ArcelorMittal CEO’su Lakshmi Mittal tarafından yapılan açıklamada, ArcelorMittal Anıtı’nın tamamlanmasının ve Londra’ya böyle bir simge bırakılmasının gurur verici olduğu dile getiriliyor.

Anıtın yapımı için kullanılan 2.000 ton çeliğin % 67’si geri dönüştürülerek üretildi ve 115 metre uzunluğundaki kırmızı renkteki anıtı 35.000 cıvata birleştirdi.

2020 Londra olimpiyatlarına atfen inşa edilen anıtın, İngiltere’nin en uzun yapıtı unvanını aldığı, 455 basamakla çıkılabilen anıtın Londra Olimpik Stadyum manzarasına sahip olduğu ve Londra’nın ufuk çizginin görüldüğü tek yapı olma özelliğini taşıdığı firma yetkililerince ifade ediliyor.