TÜSİAD İskenderun’da Demir-Çelik Sanayisini Ele Alacak Tarih: 24 Kasım 2016

TÜSİAD, sanayi sektörünün karşılaştığı sorunları irdelemek ve çözüm önerileri geliştirmek amacıyla, 27 Mayıs 2008 tarihinde, “Türkiye Sanayisine Sektörel Bakış” başlıklı bir rapor yayınlamıştır. Bu rapordan hareketle, imalat sanayii sektörlerinin rekabet gücünün artırılması hedefi çerçevesinde, ülkemiz için önem taşıyan belirli sektörlerin özel olarak ele alındığı bir seminer dizisi düzenlenmektedir. Bu kapsamda düzenlenen seminerler dizisinin beşincisi, TÜSİAD, Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED) ve Türkiye Demir Çelik Üreticileri Derneği işbirliği ile 21 Mart 2012 Çarşamba günü, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Salonu’nda gerçekleşecek.

Demir Çelik Üreticileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve ÇİB Yönetim Kurulu Başkanı Namık Kemal EKİNCİ’nin konuşması ile başlayacak toplantının açılış konuşmaları, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut KAVRANOĞLU, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit BOYNER ve SEDEFED Yönetim Kurulu Başkanı Timur ERK tarafından gerçekleştirilecek.

Seminerin “Demir Çelik Strateji Belgesi ve Sektörel Yansımaları” başlıklı ilk oturumunun başkanlığını TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Sanayi, Hizmetler ve Tarım Komisyonu Başkanı Nezih BARUT yapacak. Oturumda, Demir Çelik Üreticileri Derneği Genel Sekreteri Veysel YAYAN ve T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürü Süfyan EMİROĞLU birer sunum gerçekleştirecek.

“Türkiye Sanayisine Sektörel Bakış: Demir Çelik Sektörü” başlıklı ikinci oturumun başkanlığı ise, TÜSİAD Sanayi Politikaları Forumu Başkanı Agah UĞUR tarafından gerçekleşecek. Bu oturumda ise, İsdemir Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail AKÇAKMAK, Ekinciler Demir-Çelik A.Ş. Genel Müdürü Fatih KESEROĞLU, Çolakoğlu Metalurji Genel Müdürü Uğur DALBELER, Borçelik Murahhas Üyesi Mehmet BETİL ve T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürü Süfyan EMİROĞLU birer konuşma gerçekleştirecek.