2012’de Paslanmaz Çelik Fiyatlarında % 25 Artış Bekleniyor Tarih: 24 Kasım 2016

Soğuk haddelenmiş paslanmaz çelik mamullerinin ortalama global fiyatının, önümüzdeki altı ay içerisinde 850 $/ton artış beklendiği bildiriliyor.

Bütün bölgelerde, müşterilerin ve tüccarların depolarındaki paslanmaz çelik stoklarının zayıf seviyelerde olduğu, global piyasalardaki durumun netleşmesinin ardından ticari faaliyetlerin beklenenden hızlı toparlanabileceği belirtiliyor.

2012 yılının başlaması ile birlikte nikel, krom ve hurda fiyatlarının yükselme eğilimine girdiği ve bütün bu faktörlerin göz önüne alındığında, paslanmaz çelik mamullerinde yaşanacak olası bir artışın kaçınılmaz olacağı vurgulanıyor.

2012 yılının ilk altı ayı içerisinde, paslanmaz çelik ürünlerinde % 25 oranında bir artışın beklendiği, dünya çapındaki siparişlerin hız kazanması ile birlikte endüstrinin güçleneceği kaydediliyor.

Diğer çelik ürünlerinde fiyat artışlarının geçici olabileceği, ancak paslanmaz çelik için aynı durumun geçerli olmadığı, paslanmaz çelik sektöründe bu yıl içerisinde üretim fazlalığı yaşanmayacağı ifade ediliyor.