Demir Çelik Sektörü, 2013 Yılının İlk Büyük Konferansında Buluşuyor Tarih: 24 Kasım 2016

EBY International Summit organizasyonu ve Derneğimizin de katkıları ile her yıl düzenlenmekte olan Eurasia MENA Çelik Zirvesi’nin üçüncüsü, 22-23 Ocak 2013 tarihlerinde Sheraton Ataköy Otel, İstanbul’da gerçekleştirilecektir. Açılışını Türkiye Demir Çelik Üreticileri Derneği Genel Sekreteri Dr. Veysel Yayan ile Çelik İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ekinci’nin yapacağı zirveye, 23 ülkeden, yerli ve yabancı 150 kuruluştan 300’ün üzerinde yetkilinin katılması bekleniyor. Aralarında Tayvan, Japonya, Hindistan, Umman, İran, Irak, Suriye, Mısır, Fas, Cezayir, Rusya, İngiltere, İspanya, Lüxemburg, Almanya, Avusturya, Belçika, İtalya, Fransa, Amerika Birleşik Devletleri, Suudi Arabistan’ın da bulunduğu 20’nin üzerinde ülkeden sektör yetkililerinin katılacağı konferansta, çelik sektörünün mevcut durumundan geleceğe ilişkin beklentilere, tüketici sektörlerden hurda, enerji ve navlun piyasalarının durumuna kadar geniş bir yelpazede konularına kadar pek çok konunun ulusal ve global düzeyde ele alınması bekleniyor.

Tata Steel, China Steel Corporation, Mechel, Jindal Steel, Nordic Iron Ore, ArcelorMittal, Siemens VAI Metals Technologies, SMS Siemag, Messer Gas gibi yabancı kuruluşlar yanında, Erdemir Grubu, Çolakoğlu Metalurji, Kardemir, Yolbulan Baştuğ, Özkan Demir Çelik ve MMK Metalurji gibi Türkiye’de faaliyet gösteren büyük üretici kuruluşlar da zirve katılımcıları arasında yer alıyor.

“Yassı Ürün Sektörünün, Otomotiv ve Beyaz Eşya Sektörünün Değişen Talebine Yanıtı, Çelik Endüstrisinde Bugün, Ekonomiye Genel Bakış, Uzun Ürün Piyasasında Büyük Tüketiciler: Demiryolu, Yapı Projeleri ve Boru Hatları, Navlun Piyasaları ve Gemi İnşa Sanayindeki Beklentiler: Uluslar arası Lojistik Çözümleri, Çelik Sektöründe Büyüme ve Enerji Arzı, Hammadde Teknolojileri, Girdi Verimliliği ve EAO’lu Çelik Üretim Teknolojileri’nin yanında Demir Çelik Uygulama Paneli’nin de yer alacağı zirvede, Türkiye ve dünya çelik sektöründen üst düzey yetkililerin konuşma yapması bekleniyor.

Detaylı bilgi için: http://www.ebysummits.com/EN/events.aspx?eID=178