Demir – Çelik ve Döküm Sektörü ANKİROS 2012 de Buluşuyor! Tarih: 24 Kasım 2016

Metalurji sektöründe dünyanın en önemli fuarlarından biri konumunda olan ve Hannover-Messe Ankiros Fuarcılık tarafından organize edilen ANKIROS 2012 – “11.Uluslararası Demir-Çelik ve Döküm Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı”,  13-16 Eylül 2012 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir. Fuar, aynı mekanda eş zamanlı olarak,  ANNOFER 2012 – “10. Uluslararası Demir Dışı Metaller Teknoloji, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı” ve TURKCAST 2012 – “5.Döküm Ürünleri İhtisas Fuarı”na da ev sahipliği yapacaktır.

En Gelişmiş Teknolojiler ANKIROS Fuarında
ANKIROS 2012 Fuarı, demir-çelik ve döküm sektörüne makina, ekipman, proses, malzeme, mühendislik ve hizmet sağlayan firmaları ve sektör üreticilerini bir araya getirecektir. Fuar, demir-çelik  ve döküm üretimine  yoğun bir şekilde yatırım yapan kuruluşların, dünyadaki en gelişmiş teknolojileri yakından takip etmesi, ihtiyaçlarına en uygun biçimde tedarik alternatiflerini bulabilmesi, uluslararası piyasalardaki rekabet gücünü koruyabilmesi ve arttırabilmesi açısından büyük önem arz etmektedir.

Demir-Çelik Özel Bölümü
Dünyanın her köşesinde ürünleri kullanılmakta olan ülkemizin demir-çelik üreticileri, büyüyen kapasiteleri ve gelişen rekabet güçleriyle, global çelik piyasasının en önemli tedarikçileri arasında yer alıyorlar. Bu yılki fuarda ilk defa, demir-çelik üreticilerinin, sektör tedarikçileri ile beraber sergileme yapacağı özel bir bölüm (Hol 5) organize edilmiştir. Bu özel holün ileriye dönük amacı, Türk demir-çelik ürünlerini uluslararası alıcılarla buluşturmak için bir platform yaratmaktır. Daha ilk seferinde ülkemizin önde gelen bir çok demir çelik üreticisi bu özel holde yerlerini almıştır.

ANKIROS, Demir-Çelik Sektörünün Mutlaka Ziyaret Etmesi Gereken bir Fuar
Sektördeki üreticiler, yurt dışındaki fuarlara gönderecekleri elemanlarını, ANKIROS’a yönlendirerek büyük bir tasarruf elde edeceklerdir. Sektör kuruluşlarının fuarı ziyaret eden her kademedeki temsilcileri,  sektördeki en son gelişmeleri takip etme imkânı bulacak ve sosyal açıdan da çok değerli kazanımlar edineceklerdir.

Eşzamanlı Kongreler ve Tartışma Panelleri
ANKIROS/ANNOFER/TURKCAST Fuarları, TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası tarafından düzenlenecek olan “IMMC 2012, 16. Uluslararası Metalurji ve Malzeme Kongresi”ne ve TÜDÖKSAD – Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği tarafından organize edilecek olan “6. Uluslararası ANKIROS Döküm Kongresi” ve DÇÜD desteğiyle EBY International Summit tarafından gerçekleştirilecek olan “Çelik Teknoloji Zirvesi”ne de ev sahipliği yapacaktır. Kongreler ve zirve,  dünyadaki bilimsel, teknolojik ve ticari gelişmelerin, araştırma sonuçlarının, yeni ürünlerin ve tasarımların paylaşımı için  önemli bir  uluslararası  platform oluşturacaktır.

Delegasyonlarla Zenginleşen Ticari Fırsatlar ve Ziyaretçiye Yönelik Çalışmalar
Satışların tamamlanmasını takiben, fuarların daha geniş ziyaretçi kitlelerine duyurulması amacıyla başlatılan tanıtım çalışmaları hızla devam etmektedir. Metalurji sektörünün, hedef ülkelerinin, sektörel dernekleri ile iletişime geçilerek, üyelerinin fuarı ziyaret etmeleri için teşvik edilmeleri konusunda girişimlerde bulunulmuştur. Ayrıca, T.C.Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ile yurtdışından alım heyeti getirilmesi konusunda ilgili makamlarla ortak çalışmalar sürdürülmektedir. 20’ye yakın ülkeden gelecek delegasyonlar, hem katılımcılara hem de ziyaretçilere açılan iş kapılarını arttıracaktır. Şimdiden, Romanya, Bulgaristan, İran, Ukrayna, Rusya, Beyaz Rusya, Hindistan, Pakistan ve Mısır’dan delegasyon organizasyonu kesinleştirilmiştir.

Ayrıca, yıllardır süregeldiği gibi, komşu ülkelerde Ankiros/Annofer/Turkcast fuarlarının tanıtılması amaçlı bilgilendirme toplantıları ve yurtiçi ve yurtdışı sektörel dergilerde reklam çalışmaları yapılmaktadır. Bunların yanı sıra, fuarın ziyaretini kolaylaştırmak amacıyla, yurt genelinde, özellikle üretimin yoğun olduğu sanayi bölgelerinden gelecek olan sektör profesyonellerine,  ücretsiz ziyaretçi otobüsleri tahsis edilecektir.

ANKIROS/ANNOFER/TURKCAST 2012 Fuarlarına yerli ve yabancı derneklerden tam destek
Dünyanın birçok ülkesinden ticari katılımların  gerçekleştiği fuarda, üniversiteler ve sektörle ilgili dernekler de 13-16 Eylül tarihlerinde, bu organizasyonun birer parçası olacaklardır.

ANKIROS/ANNOFER/TURKCAST 2012,

yurtiçinden;

 ●T.C.EKONOMİ BAKANLIĞI
 ●TÜDÖKSAD- Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği,
 ●TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası,
 ●DÇÜD – Türkiye Demir Çelik Üreticileri Derneği ve
 ●KOSGEB – Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı,

yurtdışından ise;

 ●CECOF-European Committee of Industrial Furnace and Heating Equipment Associations,
 ●CEMAFON- European Committee for Materials and Products for Foundries,
 ●United- European Metallurgical Equipment Association,
 ●AMAFOND- Italian Association for Foundry Machinery Producers,
 ●VDMA- Verband Deutscher Maschinen- und Anlagenbau – German Engineering Federation,
 ●FESA- Foundry Equipment & Supplies Association, 
 ●MC-CCPIT- Metallurgical Council of China Council for the Promotion of International Trade,
 ●FUNDIGEX-The Castings Exporters’ Association of Spain,
tarafından desteklenmektedir.

Ziyaretçiler için Ücretsiz Servisler Tahsis Edildi!
ANKIROS/ANNOFER/TURKCAST 2012, ziyaretçilerine bir fuardan çok daha fazlasını sunuyor. Geniş ürün yelpazesi, nitelikli katılımcıları, uluslararası olması ve kaçırılmayacak fırsatları dışında, ziyaretçilerinin bu büyük buluşmadan rahatça faydalanabilmeleri için ücretsiz servisler kaldırılacaktır.

Bakırköy Deniz Otobüsü İskelesi
13-16 Eylül
Kalkış: 09:30     12:30     14:30
Dönüş: 15:00     16:30     18:00

DES Sanayi Bölgesi – İdari Binası Önü
13-15 Eylül
Kalkış: 09:30
Dönüş: 18:30

Imes Sanayi Sitesi – Ümit Döküm Önü D-Blok 401. Sokak
13-15 Eylül
Kalkış: 10:00
Dönüş: 18:30

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü-Metalurji ve Malz. Müh. Bölümü
13-14 Eylül
Kalkış: 09:00
Dönüş: 18:30

İ.T.Ü Maslak Kampüsü-Metalurji ve Malz. Müh. Bölümü
13-14 Eylül
Kalkış: 09:00
Dönüş: 18:30

13 Eylül 2012 Perşembe günü saat 11:00’de resmi açılışı yapılacak olan bu kapsamlı etkinlik, 14 – 16 Eylül tarihlerinde de,  09:30 – 18:30 saatleri arasında, sadece sektör ilgililerine açık olacaktır. Fuara giriş ücretli olmayıp, elinde davetiyesi bulunmayan sektör temsilcileri www.ankiros.com adresinden, online davetiye edinebilecek veya kayıt sırasında temin edecekleri davetiye ile fuarı ziyaret edebileceklerdir.

ANKIROS 2012’ de görüşmek üzere…