Kardemir’e “Mükemmellikte Yenilik” Ödülü Tarih: 24 Kasım 2016

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ve Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) tarafından düzenlenen Ulusal Kalite Ödülü töreninde Karabük Demir Çelik Fabrikaları’na (KARDEMİR) ‘Mükemmellikte Yenilik’ ödülü verildi.

Ulusal Kalite Başarı Ödülü’ne ise kamu kategorisinde jüri teşvik ödülüne ise Sağlık Bakanlığı’na bağlı Karabük Devlet Hastanesi layık görüldü. Ulusal Kalite Ödülü töreninde Karabük Demir Çelik Fabrikaları’na (KARDEMİR) ‘Mükemmellikte Yetkinlik’ belgesi verildi. KARDEMİR Genel Müdürü Fadıl Demirel, ödül törenin ardından yaptığı açıklamada, fabrikalarının özellikle son yıllarda çok büyük değişimler olumlu gelişmeler yaşadığını söyledi.

Çok önemli yatırımlar yaptıklarını anlatan Demirel, ”Sinter Fabrikası, Yüksek Fırın yatırımları, yeni oksijen fabrikası yatırımları yaptık. Kapasite artışına yönelik kok fabrikası, yeni sürekli kütük döküm blum makinası, yeni enerji santrali gibi yatırımlarımız hızla devam ediyor. Bu fiziksel değişimin dışında fabrikada bir takım yönetsel düzeltmelerde yapıyoruz. Bu paralelde Toplam Kalite Yönetim Felsefesinin fabrikada ve tesislerimizde uygulanmasına yönelik bir adım attık. Tabi ki fabrikamızı, çalışanlarımızı, yöneticilerimizi, kısacası tüm paydaşlarımızı bu kaliteye odaklayarak ciddi bir çaba sarf ettik. Bunun bir neticesi olarak da Türkiye Kalite Derneği’nin 3 Yıldız Mükemmellikte Yetkinlik Belgesini almaya hak kazandık. Bu başarı tüm çalışanlarımızla elde edilmiş bir başarıdır. Değişimimiz devam edecek kuruluşumuzu daha ileri noktaya taşıyacak şekilde bu çabalarımız sürecek" dedi.