Üyelerimizden İDÇ En Fazla İhracat Gerçekleştiren Firma Olarak Özel Ödüle Layık Görüldü Tarih: 24 Kasım 2016

2012 Yılı İhracatın Yıldızları Ödül Törenin’ nde, İzmir Demir Çelik A.Ş. en fazla ihracat gerçekleştiren firma olarak özel ödüle layık görüldü

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan verdi. İzmir Hilton Oteli’nde düzenlenen "2012 Yılı İhracatın Yıldızları Ödül Töreni" nde ;

2012 yılında FOB 588.660.837 USD ürün ihracı gerçekleştiren İzmir Demir Çelik Sanayi AŞ Ege İhracatçı Birlikleri tarafından sadece Ege İhracatçı Birlikleri üzerinden gerçekleştirilen ihracat dikkate alınarak yapılan hesaplamalar sonucu birlik üyeleri arasında 536,888,113 USD ihracat tutarı ile en fazla ihracat gerçekleştiren imalatçı – ihracatçı firma 1’ ncilik Ödülü ile Demir Sektöründe 1’ nclik ödülü almaya hak kazanmıştır.

İDÇ Yönetim Kurulu Başkanı Halil Şahin, özellikle İnşaat demirinde tüm dünyaya ihracat yapan ve Dünyada 8.büyük üretici konumunda bulunan Türk çelik Sektörünün bu deneyimini daha yüksek katma değerli ürünlere yöneltmesi gerektiğini ve tüm dünyada çelik konstrüksiyon binaların öneminin giderek daha iyi anlaşıldığını ve Deprem kuşağında olan ülkemizde de bu tip binaların artmasının kaçınılmaz olduğunu belirtti.

İzmir Demir Çelik Sanayi AŞ olarak 2011 yılında yatırımına başladıkları 400 bin ton kapasiteli Orta Profil Haddehanesini tamamladığını test üretimine başladıklarını belirten Şahin, amaçlarının uzun yıllardır inşaat çeliği üretimi gibi zorlu bir piyasada bir marka ve kalitenin öncüsü olan İDÇ’ nin bu anlayışını profil üretiminde de hayata geçirmeyi hedeflediklerini, sadece kaliteli profil üretmek değil profil üretiminde de marka olmak istediklerini söyledi.