Yeni Volkswagen Golf, Yüksek ve Ultra Yüksek Mukavemetli Çeliklerle Hafifledi Tarih: 24 Kasım 2016

Gelişmiş çelik ürünleri, Volkswagen’in çok satan otomobili Golf’ün ağırlığının 100 kg’a kadar düşmesine imkân sağlarken, daha fazla performans ve güvenlik sunuyor.

Dünya Çelik Birliği’ne (worldsteel) bağlı WorldAutoSteel tarafından yapılan açıklamada, yeni Volkswagen Golf’ün üretiminde, güvenliğini arttırma ve araç ağırlığını hafifletme çalışmaları çerçevesinde, daha fazla ileri teknoloji çelik ürününün kullanıldığı vurgulandı.

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Volkswagen grubunun inovasyon çalışmaları neticesinde yedinci nesil Golf üretiminde üstün teknolojili çelik sayesinde daha sağlam ve daha hafif araçlar üretiliyor.

Yedinci nesil Volkswagen Glof’te kullanılan ultra yüksek mukavemetli çelik gövde sayesinde, aracın ağırlığının önceki kasasına göre 100 kg’a kadar azaltılabileceği, yüksek mukavemetli çeliklerin daha fazla özellik, güvenlik ve performans vaat ettiği belirtiliyor. Önceki kasaya kıyasla, ağırlığın düşürülmesi ile, otomotiv sektöründeki bir önceki kasasından daha ağır otomobil tasarımı trendine son veren yeni Golf’ün ağırlığının düşürülebilmesinde, elektrik yapısı, motoru ve gövdesi gibi aracın tamamında gerçekleştirilen ağırlık tasarrufu çalışmaları önemli rol oynadı.

WorldAutoSteel Direktörü Cess Broek, konuyla ilgili olarak, “Volkswagen’in ileri teknoloji ürünü çelikleri kullanması, geliştirilen çelik ürünlerinin otomotiv üreticilerine geleceğin hafif ve güvenli araçlarını üretebilmesinde nasıl yardımcı olacağı konusunda önemli bir örnek teşkil ediyor. Volkswagen’i bu başarısından dolayı tebrik ediyoruz ve yeni Golf’ü, çeliğin başarılı güvenlik ve hafiflik özelliklerinin bir kanıtı olarak görüyoruz” açıklamasında bulundu.

Yeni nesil Golf modellerinde kullanılacak ultra mukavemetli çelik sayesinde araçların güvenliliği daha yüksek standartlara ulaşıyor. Altıncı nesil Golf’te % 66 seviyesinde bulunan ultra mukavemetli çelik kullanım oranının, yeni nesil otomobilde % 80 seviyesine ulaşması sayesinde, araçlarda yakıt tasarrufunun yanı sıra, karbon salınım oranlarında da düşüş sağlanabilecek.