İÇDAŞ’a Bir Ödül Daha; Yılın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı: Bülend Engin Tarih: 24 Kasım 2016

Kimolsun.com tarafından düzenlenen, farklı dallarda “Türkiye’de kim olsun?” anketinin kazanan isimlerine ödülleri, 6 Nisan Cuma akşamı İstanbul Ramada Plaza’da düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Anketi cevaplayanlar, Yılın Bakanı olarak Avrupa Birliği Bakanı ve Baş müzakereci Egemen Bağış’ı seçerken, Yılın TSO Başkanı ödülü ise Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülend Engin’e verildi.

Ödül sunumunda Bülend Engin’in, 1 yıl gibi kısa sürede Çanakkale’ye Yat Limanı, Çarşı Projesi, Kruvaziyer İskelesi gibi çalışmaları yanı sıra, kısıtlı oda bütçesine rağmen gerçekleştirdiği İş Merkezi ve Kongre Merkezi yatırımlarıyla Odaya 16 milyon değerindeki mal varlığı kazandırdığı belirtildi. Ayrıca bu yatırımlarla birlikte Oda bütçesini de 2.5 milyon TL den 3 milyon TL ye arttırma başarısı sayesinde, yılın TSO Başkanı Ödülüne, Bülend Engin’in layık görüldüğü belirtildi.

Ödülünü Bakan Egemen Bağış’ın elinden alan Bülend Engin konuşmasında: ”Sayın Bakanım öncelikle bu ödülü sizden aldığım için teşekkür ederim. Çünkü Çanakkale AB yolunda da bayraktar bir şehirdir. Bu ödülü 11 yönetim Kurulu ve 64 meclis üyesi arkadaşım adına alıyorum. Bu Ödül Çanakkale’ye karşılık beklemeden hizmet edenlerin, Çanakkale’ye gönül verenlerin ödülüdür. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak Ülkemize Çanakkale ruhuyla hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Egemen Bağış’ta AB müzakerelerini Çanakkale ruhuyla yürüttüklerini, Çanakkale’nin kendisi için ayrı bir yeri olduğunu belirterek, 14 Nisan’da Çanakkale’ye geleceğini belirtti.

25 ayrı dalda ödüllerin sahiplerine sunulmasıyla tören sona erdi.