Kardemir’in Kârı, 97.9 Milyon TL’ye Ulaştı Tarih: 24 November 2016

Kardemir, bu yılın ilk yarısında 97.9 milyon TL net kâr elde ederek, geçen yılın aynı dönemine kıyasla kârını iki misli arttırdı.

Kardemir’in, bir önceki yılın aynı döneminde 570 bin ton olarak gerçekleşen ham çelik üretimi, 2011 yılında 653.000 tona yükselirken, kütük üretimi de, bir önceki yıla göre iki misli artış göstererek, 478 bin ton seviyesine ulaştı.

Nihai çelik üretiminin de hız kazandığı Kardemir’de, profil üretimi, % 28 oranında artışla 54 bin ton ton, ray üretimi, % 35 oranında artışla 65 bin ton ve inşaat demiri üretimi de % 7 oranında artışla 282 bin ton seviyesine ulaştı.

Kardemir Genel Müdürü Fadıl Demirel, şirketin konsolide mali sonuçlarına ilişkin olarak ,“ Bu kârlılık bir çok nedene dayanıyor. Kardemir bütün alanlarda atılım içerisinde olan bir şirket. Yönetim dinamizmi çok iyi ve yetişmiş insan gücünün de devreye alınması ile birlikte bu dinamizm katlanarak artıyor. İşletme proseslerinde yapılan iyileştirmeler ve kapasite artışları ile şirketimizin üretimleri ve verimlilikleri her geçen gün yükseliyor. Bütün bunlar sonuçlara yansıyor. Minimum maliyet, maksimum kalite ve verimlilik ana prensibimiz. Tüm yatırımlarımız ve gayretimiz bu doğrultuda” şeklinde açıklamada bulundu.