Uludağ Üniversitesi Orhangazi Yeniköy Asil Çelik Meslek Yüksek Okulu Açıldı Tarih: 22 March 2017

0 Paylaşımlar

Yapımı, Asil Çelik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından gerçekleştirilen Uludağ Üniversitesi Orhangazi Yeniköy Asil Çelik Meslek Yüksek Okulu, 16 Kasım 2016 tarihinde Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un katılımıyla yapılan törenle açıldı.

Asil Çelik Meslek Yüksekokulu’nun açılışına, Asil Çelik Yönetim Kurulu üyeleri ve Asil Çelik çalışanlarının yanı sıra, Bursa Valisi, Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı, Uludağ Üniversitesi Rektörü ile Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyeleri, Bursa İl Jandarma Komutanı, Orhangazi Protokolü, yöre halkı ve Meslek Yüksek Okulu öğrencileri katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Asil Çelik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Kuzucu, “Türkiye ekonomisine sağladığımız katkının yanında, eğitime verdiğimiz  önemin bir göstergesi olarak, üniversite-sanayi iş birliği kapsamında bu meslek yüksekokulunu tamamlayarak, Uludağ Üniversitesi’ne teslim etmenin sevincini yaşıyoruz” dedi.

Açılış töreninde konuşan Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ise, okul binasını yapan Asil Çelik Camiası ile Yazıcı ve Yamantürk ailelerine teşekkür ederek, açılan her okulu, sanayi tesisini, yeni Türkiye hedeflerine ulaşmada önemli bir adım olarak gördüğünü belirtti ve Orhangazi’de yeni üniversite kurulması yolunda çok büyük bir adımın atıldığını ifade etti.

Ticaret, sanayi ve hizmet sektörlerinin ihtiyaç duyduğu alanlarda yeterli bilgi ve beceriye sahip ara elemanların yetiştirilmesi amacıyla, 66 dönümlük arazi üzerine inşa edilen Asil Çelik Meslek Yüksek Okulu’nda; 8.700 m2 kapalı alanda, 2 adet eğitim binası ve içerisinde kütüphanesi de mevcut olan 1 adet idari bina yer almakta, 3.000 m2 kullanım alanına sahip olan eğitim bloklarının her birinde, 4 ayrı laboratuvar, 1 adet 91 kişilik amfi, 6 adet derslik ve 1 adet teknik çalışma salonu ile öğretim görevlileri odaları bulunmaktadır.

2.700 m2 kapalı alana sahip olan idari binada ise, idari ofisler, toplantı salonu, kütüphane, revir ve arşiv olmak üzere, toplam 21 ayrı oda mevcuttur.

Twitter
LinkedIn