İÇDAŞ, MESS Altın Öneri İSG Yarışması’ndan Ödülle Döndü Tarih: 18 December 2016

0 Paylaşımlar

alican-akman-agah-ayhan-necmi-uzun-i%cc%87s%cc%a7-gu%cc%88venlig%cc%86i-uzmani-ulusal-baykan-i%cc%87s%cc%a7-gu%cc%88venlig%cc%86i-uzmani-elc%cc%a7in-erog%cc%86lu

İÇDAŞ, Türkiye’nin ağır sanayi alanında önde gelen kuruluşları arasında yerini alırken, emek veren, alın teri döken mavi yakalı çalışanları da ödüller kazanıyor. İÇDAŞ’ın kaliteli üretim anlayışı sırasında, en önem verdiği konuların başında gelen iş sağlığı ve güvenliği konusu geliyor. Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen, MESS “Altın Eldiven” ve “Altın Öneri” İş Sağlığı ve Güvenliği Yarışmaları sonuçlandı. İÇDAŞ’tan Alican Akman ve Necmi Uzun yaptıkları öneri ile, yarışmada “Altın Öneri” dalında ödüle layık görüldüler.

İş sağlığı ve güvenliği (İSG) alanında farkındalık yaratmak, bu alanda sürdürülen çabaları desteklemek ve teşvik etmek, iş güvenliği bilincinin gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen ve bu yıl 135 projenin katıldığı, MESS “Altın Eldiven” ve “Altın Öneri” İSG Yarışmalarının ödül töreni, İstanbul Marriot Otel’de gerçekleştirildi.

MESS Altın Öneri İSG Yarışması’nda, mavi yakalı çalışanlarca yapılmış İSG önerileri değerlendirildi. Alanlarında uzman 10 üyeden oluşan jürinin yaptığı puanlama sonucunda dereceye giren ve tavsiye edilen uygulamalar tespit edildi. Bu yıl 2’incisi düzenlenen yarışmaların “MESS Altın Öneri İSG” bölümünde, İÇDAŞ’ın iki mavi yakalı çalışanı ödül kazandı. Yaptıkları proje ile, hem işletmeye hem de çalışana yönelik büyük fayda sağlayan Alican Akman ve Necmi Uzun, para ödüllerini alırken; İÇDAŞ’ın iş sağlığı ve güvenliği konusundaki çalışmaları nedeniyle de, İÇDAŞ İSG Müdürü Agah Ayhan’a başarı ve teşekkür plaketi verildi.

Agah Ayhan, ödüllere ilişkin yaptığı açıklamada, İÇDAŞ’ın üretim anlayışının, kaliteye dayalı olduğunu ve öncelikle iş güvenliğine önem verdiklerini söyledi. Ayhan, “Üretim sırasında iş güvenliğine yönelik uygulamalarımız, dünya standartlarında sürdürülüyor. Bununla birlikte, çalışanlarımızın da bu alanda fikir üretip öneri getirmeleri takdire şayandır. MESS Altın Öneri İSG Yarışması’na önerileri ile katılarak, ödül kazanan arkadaşlarımızı kutluyorum. Yaptıkları proje ile, hem işletme maliyetlerimizi azalttılar hem de daha güvenlikli bir üretim adımına katkıda bulundular” dedi.

Twitter
LinkedIn